Get Adobe Flash player

Érsekcsanádi lakodalom 2018. - Képes összefoglaló

így mulatunk mi a Sárközben 85 éve!

Az érsekcsanádi tánccsoport fennállásának 85 éves évfordulóját ünnepeltük, a Csanádi Lakodalommal.  A rendezvény egyik fő célja az volt, hogy tisztelegjen a tánccsoport egykori vezetői, és tagjai előtt. Köszönet és hála mindazoknak, akik idáig szolgálták a közösséget, és fenn tartották a hagyományokat, tanítottak, neveltek, és élményekkel, értékekkel gazdagították a település kulturális életét! Ennek eredményeként Héra Éva a Muharay Elemér Népművészeti Szövetség elnöke Muharay-díjat adott át a csoportnak, és elmondta, hogy a nyilvántartásuk szerint ma Magyarországon a legrégebb óta működő néptánccsoport Érsekcsanádon van. Ezúton is köszöntjük a csoport vezetőit és tagjait, további sikereket kívánva!  

Zsigó Róbert államtitkár az ünnepi alkalomra írt levelét dr Munczig Dénesné polgármesteri referens olvasta fel. Felső Róbert polgármester köszöntötte a németországi testvértelepülésről érkezett közel félszáz vendéget, a fellépő csoportokat, és a kedves közönséget.

A rendezvényen részt vett Lévai Péter a Magyar Táncművészeti Egyetem tanára, Csuka Csilla, Csuka Zsigmond rektor unokája.

Markt –Kastl és Érsekcsanád immár 10 éve építi a baráti szálakat a két település között. A testvér települési kapcsolat megerősítését tanúsító okiratot ünnepélyesen aláírták Stefan Braun és Felső Róbert polgármesterek.

A műsorban felléptek: Őcsény, Sárpilis, Alsónyék, Szeremle, Bag, Bogyiszló, Decs, Decsi Férfikórus, a Markt-Kastl-ból érkezett bajor fiatalok, és az ünnepelt házigazda az érsekcsanádi táncosok. Csepregi Emma énekelt, a Bartina Néptánc Egyesület táncosa. A Zengővárkonyi fúvós zenekar, a Tarsoly, az Iszkába, és a Pántlika zenekar húzták a talpalávalót.

Vőfély -Elek István.

Köszönet a közreműködésért az Összhangkórusnak, a Sárköz Baráti Körnek, a Csanádi dalárdának. Köszönet a Református Egyházközség lelkészének Hotorán Gábornak a szervezésben nyújtott segítségért.

Nagyszerű tapasztalat volt, hogy a program szervezése közben a csanádi lakosok és több vidéki barátunk egy emberként álltak a nemes ügy mögé, és segítettek!

Támogatók:Havitu Bt- Matrackuckó, Horváth bútor Kft, Morrison Kft, Tóth József, Natur Projekt Kft, Titán –Metál Kft, Csanád Transz, Dorato – Daniele Bt., Kenyeres Ervin, Bono öltöny-Molnár Zoltánné Csősz Júlianna, Csőszné Ritgasszer Renáta, Tóth Illés, Ablakbarát kft, Ádám Lajos, Kékhegyi VT, Taba Épker kft. Taba Gyuláné, Tumbász István. 100 Ft-os boltocska, Tíz-tíz -Víztöntő kft Sükösd, Takács Sándor, Hidas Pál, ifj Varga Lajos, Felső András, Szabó József, Rácz Roland, Aranyosné Varga Juliska, id. Jámbor Ferenc, Kunyik Gábor, Mészáros Borház Szekszárd, Molnár János, Bajai Vízügyi Igazgatóság, Dusnok Önkormányzata, Bazsarózsa Néptánc Egyesület, Érsekcsanád Község Önkormányzata.

Köszönet a szakácsoknak, akik a német vendégek részére finom ételeket készítettek: Melcher János, Folkmann Ferenc, Melcher Milán, Balog Bálint. A desszertek, és torták Lantos Lilla, Dósai Flórián munkái.

Nagy-nagy köszönet mindenkinek, hiszen az összefogás eredményeként jöhetett létre ez a nagyszerű hetedhét országra szóló lakodalom!

Kissné Horváth Zsuzsanna

művelődésszervező

CSUKA CSILLA levele:
 Kedves Zsuzsa!

 Köszönjük szépen még egyszer a meghívást a "Gyöngyösbokréta  85. " ünnepségre. Fantasztikusan látványos és színvonalas volt a műsor, mindannyiunk számára örök élmény marad. Gratulálunk a szervezéshez. Külön köszönet Önnek, Felső Róbert polgármester úrnak és az egyesületvezetőknek Tóth-Mihó Erikának és Tóth Zoltánnak.

Sajnáljuk, hogy nem tudtunk ottmaradni az esti programokra is, de reméljük, hogy hamarosan filmen meg tudjuk tekinteni. Várjuk a híradást.

 Ígértem, hogy nagynénémet, Csuka Klárát megkérdezem, kinek adta tovább a Gyöngyösbokréta néptánccsoportól és Érsekcsanádról nagyapám, Csuka Zsigmond által összegyűjtött értékes szöveges és képi anyagokat.

Klára néném így emlékszik:

Érsekcsanádon a nyolcvanas évek elején (1982, 83 vagy 84, a pontos évszámra már nem emlékszik) adta át az anyagot a falu akkori vezetőjének. A mostani polgármester, Felső Róbert biztosan fogja tudni, ebben az időben ki volt a falu vezetője (tanácselnöke). Lehet, hogy a tanácselnök továbbadta a könyvtárosnak, de lehet az is, hogy megőrizte, máshova helyezte el.

Ugyanezt az anyagot ugyanebben az időben Klári néni átadta a Pécsi Múzeumnak is. A névre itt sem emlékszik. Időközben a múzeum régi helyéről egy új épületbe költözött.

Mi csak reménykedünk, hogy az anyag nem kallódott el, sem Csanádon, sem Pécsett, és sikerül Önöknek megtalálniuk.

Várom kedves jelentkezését, a családi albumunkban megőrzött néhány Gyöngyösbokrétás képet milyen e-mail címre küldjük el.

Még egyszer sok köszönet a gyönyörű élményért, és hogy őrzik, tovább viszik nagyapám által létrehozott hagyományt. Kívánom, hogy még sok-sok évfordulót ünnepeljünk így együtt :)

Szeretettel üdvözlöm:

Csuka Csilla

 

Share